2018

Damer 10 km

1 41:53.0 10137 Anna Hallberg, Majornas IK
2 42:00.1 10141 Lykke Barck
3 45:42.5 10131 Annika Vilhelmson
4 46:31.3 10088 Josefine Soto Jansson, Hässelby SK
5 46:59.6 10083 Malin Wiberg
6 47:03.5 10077 Petra Klac
7 48:21.9 10129 Linnea Van Lokhorst
8 48:24.0 10115 Karolina Wicén
9 48:27.3 10116 Linnea Karlsson
10 49:17.2 10078 Lisa Sjöström
11 50:05.1 10085 My Opperdoes
12 50:05.8 10080 Anna Funkqvist
13 50:28.3 10022 Sella Molu mattsson
14 50:51.0 10121 Sofie Holmberg Tankred, Trollhättan IF Friidrott
15 50:53.5 10062 Eva Eggels
16 53:12.0 10130 Frida Svahn, GRC
17 53:54.9 10028 Karin Sjögren
18 54:22.4 10123 Sara Moberg, Solvikingarna
19 56:28.2 10107 Fairuz Syed ahmad
20 58:20.2 10065 Sara Frenneson
21 59:14.7 10142 Jenny Karlsson
22 59:47.4 10087 Frida Lernstål, Sing Sing
23 1:01:49.6 10122 Hedvig Freden
24 1:02:44.6 10136 Amanda Karlsson
25 1:03:56.2 10037 Louise Saaranen
26 1:04:13.3 10096 Veronica Hagman
27 1:04:29.4 10098 Sandra Nilsson
28 1:04:29.7 10100 Jenny Gustafsson
29 1:04:55.1 10072 Ida Feltzin
30 1:05:54.5 10014 Elisabeth Ahrent
31 1:05:54.7 10049 Edda Ahrent
32 1:14:05.1 10012 Helen McKay
33 1:18:25.8 10036 Claudia Berghaus

Damer 5 km
1 21:28.9 5243 Johanna Johansson, IF Rigor
2 22:04.5 5148 Emma Skygebjerg
3 24:18.0 5241 Siri Pollak
4 24:49.0 5171 Lilla Maria Radovics, Göteborg Running Club
5 25:07.8 5147 Tilda Skygebjerg
6 25:48.8 5061 Karin Emanuelsson
7 26:10.4 5225 Beatrice Anderberg, Ringhals IF
8 26:30.3 5054 Selma Windahl, Majornas IK
9 27:31.6 5248 Thea Novak, Azalea BK
10 27:51.7 5167 Annika Fernerud
11 28:45.5 5232 Malin Lindahl
12 29:02.5 5216 Matilda Andersson
13 29:17.9 5226 Malin Ellegård
14 29:20.0 5099 Mia Stenberg
15 29:49.7 5320 Frida Nowotny
16 29:54.0 5231 Maria Nilsson
17 30:06.7 5198 Anna Bjurklint
18 30:26.5 5050 Unni Gunnarsson
19 30:48.1 5253 Lisa Lapidus
20 30:48.3 5132 Anna-Karin Larsson
21 30:49.2 5234 Karolina Palm Österberg
22 30:53.1 5172 Jennifer Stensson, Playscan
23 30:59.4 5005 Hanna Frejd, Proletären FF
24 31:00.4 5164 Lina Carlsson
25 31:02.1 5022 Kristina Persson
26 31:08.2 5178 Sandra Ekvall, -
27 31:40.7 529 Marie Albertsson
28 31:48.9 5209 Åsa Olsson
29 31:49.6 5020 Anna Björck
30 32:00.6 5213 Annika Karlsson
31 32:18.3 5117 Tanya Charif
32 32:28.3 5146 Maria Jonsson, Från Sverige till Palestina marathon 2019
33 32:34.2 5015 Erika Rozsahegyi
34 32:41.1 5252 Antonieta Ojeda
35 32:41.7 5014 Desideria Rolfö
36 32:42.0 5013 Ajla Hodzic
37 32:57.6 5123 Karin Mattsson
38 33:31.8 5199 Frida Falk
39 33:36.6 5040 Emilia Haraldsson, Palestinagruppen i Nybro
40 33:40.9 5063 Annika Aurell
41 34:41.3 5449 Johanna Sundfelt
42 34:45.9 5058 Marta Heras, Shbamklubben
43 34:55.6 5215 Sofia Pekkari, Dramaten
44 35:40.7 5401 Nina Sinkkonen
45 35:51.6 5106 Anita Nordin
46 35:52.1 5098 Alexandra Wedin
47 36:03.5 5124 Lena Andersson
48 36:21.1 5133 Lilian Andino, Svensk-salvadoransk förening
49 36:21.7 5261 Chatharina Qvirist
50 36:36.3 5009 Karin björkblom
51 36:36.5 5142 Susanne Björkblom
52 37:28.6 5038 Monika Widegren, Proletären FF
53 37:37.9 5239 eva schmidt
54 37:54.5 5233 Barbara Klauz
55 38:09.5 5251 Sofia Muhammed, Hälsoteket Angered Ungdomsträning
56 38:09.8 5205 Hanna Jadenius, Proletären FF
57 38:58.4 5130 Yvonne Gunnarsson Nord
58 39:00.6 5101 Elisabeth Bjurklint
59 39:19.7 5062 Luisa Garcia
60 39:28.4 5152 Anna Ginsthammar
61 39:29.9 5151 Josefine Ginsthammar
62 39:37.9 5187 Louise Eriksson
63 39:39.7 5206 Sonja Karlsson
64 40:37.9 5247 Jennie WAlFRIDSON
65 43:39.8 5145 Camilla Larsson, Från Sverige till Palestina marathon 2019
66 45:01.2 5258 Susanne Fjällemark
67 45:32.3 5125 Anita Andersson
68 51:00.9 5118 Sara Habchi
69 51:01.2 5119 Lisa Werthén
70 53:00.3 5051 Fatima Khalil
71 53:00.6 5052 Rasha Badran
72 53:29.9 5181 Sophia Obitz, Blatte United
73 53:30.2 5180 Andrea Teran, Blatte United
74 57:59.2 5214 Catarina Stymne
75 1:06:31.5 5089 Meis Jalil, Blatte United
76 1:06:42.9 5153 Nathalie Altamirano, Blatte United
77 1:07:47.5 10095 Eva Gramnes, x
78 1:07:48.6 5007 Ulla Jannerling

Herrar 10 km
1 31:53.7 10003 Mikael Ekvall, Strömstad lk
2 32:34.8 10054 Daniel Berggren, Strömstad Löparklubb
3 37:46.9 10120 Stephanè Mezie, Trollhättan IF Friidrott
4 38:09.3 10081 Anders Hederskog, MHK
5 40:37.4 10138 Joakim Fihn
6 40:48.7 10059 Adam Nyström, Proletären FF
7 40:54.4 10103 Peter Torsell, Mölndals AIK
8 41:00.9 10140 Erik Westh
9 41:21.2 10143 Axel Sundberg, Angered MBIK
10 42:55.7 533 Efteranmäld Löpare, Namn Saknas
11 43:08.8 10089 Rasmus Andersson, Vegan Runners IK
12 44:46.0 10144 Tomas Weijs
13 44:56.8 10124 Andreas Hartman, Majornas IK
14 45:05.8 10109 Jörgen Nilsson, Solvikingarna
15 46:06.0 10016 Kim Svensson
16 46:18.4 10097 Filip Morén
17 46:28.2 10075 Kristofer Jansson, Göteborg City ff
18 46:55.9 10045 Johan Jensen
19 46:59.2 10084 Erik Wiberg
20 47:12.7 10011 Gustaf Andersson Törner
21 47:20.8 10039 Erik Sundfelt, Sing sing
22 47:26.9 10101 Pierre Ekvall, Strömstad LK
23 47:49.2 10090 John Pangalos
24 47:51.5 10105 Warner Rosales Lopez, Costa Rica
25 47:54.6 10139 Johan Ulff
26 47:56.1 10118 Ralph Peeker, Triathlon Väst
27 47:58.5 10076 Keyvan Minoukadeh, FiveFilters.org
28 48:00.8 10029 Zoltan Tiroler
29 48:11.8 10046 Henrik Pettersson, Cliffhangerz
30 48:25.3 10067 Jonatan Kallus
31 49:14.4 10108 Martin Johnsson, Mölndal
32 49:38.8 10091 Martin Samson, DRT Kungsbacka
33 49:45.9 10145 Lennart Andersson
34 49:54.4 10041 Martin Barregård, Göteborgs Atlet och Triathlonsällskap GATS
35 50:24.1 10004 Pär Hallenberg, Kalmar
36 51:46.6 10064 Johan Wennberg, Karlstad Muay Thai
37 52:07.1 10044 Joel Opperdoes
38 52:26.1 10146 Gustaf Lindblom
39 52:36.8 10092 Alexander OLSSON, Lonesome Runners
40 52:46.5 10071 Martin Börjesson
41 53:17.8 10126 Love Jansson
42 53:26.1 10086 Allan Gerdin
43 53:34.7 10070 Staffan Lindström
44 53:41.2 10066 Henke Frejd
45 54:20.3 10050 Felix Falk, Ship to Gaza
46 56:11.2 10106 Ali Alsagoff
47 56:14.2 10082 Sven Åke Braf
48 59:10.1 10099 Johan Christensen, Playscan
49 59:47.7 10132 Ingemar Lund, "Svensk-Kubanska Gbg."
50 1:00:21.9 10063 Tommy Elg
51 1:03:25.7 10069 Ola Kuremyr, Pionjärledarna AIF
52 1:07:46.0 10025 Andreas Köhler, RKU
53 1:08:29.7 10005 Svante Welin
54 1:14:05.3 10013 Magnus McKay
55 1:14:56.8 10110 Conny Ohlsson

Herrar 5 km
1 16:25.7 5276 Jens Petrusson, Ullevi FK
2 16:43.8 5140 Hampus Börjesson, Ullevi FK
3 17:07.5 5197 Chris Gray, ÖIS
4 19:29.0 5212 Örjan Ahnoff
5 19:30.9 5448 Cabdifataax Mohammed, Proletären FF
6 19:43.3 5450 Ivan Magnusson
7 20:06.5 5035 Ahmed Mahmoud
8 20:31.3 5262 Alexander Kaså Liljemark
9 21:43.9 5228 Daniel Kvarfordt
10 22:09.6 5091 Albin Sandström, Blatte United
11 22:24.5 5032 Jens Sandahl
12 22:43.4 5302 Mohamod Ali Ahmed, Cruz Azul IF
13 23:06.9 5131 Erik Ström, MHK
14 23:21.4 5160 Johan Elldér
15 23:24.3 5085 Jonatan Rivera, Blatte United
16 23:30.2 5196 Erik Oderstam Söron, Bergsjö Skolan
17 23:51.0 5070 Alexander Alvarado, Blatte United
18 23:52.8 5185 Olof Ryberg, Örgryte IS
19 23:53.0 5184 Arvid Ryberg, IF Göta
20 23:53.3 5263 Jakob Albertsson
21 23:58.9 5255 Erling Borén
22 24:15.0 5257 Hakim Ahmed
23 24:16.9 5256 Atis Apenitis, Atla team
24 24:18.6 5001 William Wismeier, Cliffhangerz
25 24:23.3 5249 Julian Novak, Älvsborgs FF
26 25:04.2 5100 Glen Aldwin
27 25:44.6 5169 Jan Erik Bergqvist, Röda Johanneberg
28 25:46.6 5210 Lars Nyberg
29 25:49.7 5303 Fredrik Stahre
30 25:55.9 5155 sven-arne persson
31 25:57.2 5224 Isak Anderberg, Mölndals AIK
32 26:11.0 5260 Olle Gerdin
33 26:30.8 5245 Max Smidje, 1990
34 26:35.9 5301 Ahmed Abdisalam
35 26:41.1 5055 Joen Windahl
36 26:57.7 5122 Christer Simfors, Majornas 2:a rote
37 27:03.5 5080 Magnus Ottosson, Blatte United
38 27:11.7 5107 Mattias Nilsson
39 27:13.0 5143 Joakim Falk
40 27:17.0 5238 Christofer Stäke, MHK
41 27:17.8 5135 Olle Sandahl
42 27:21.1 5182 Martin Eklind
43 27:41.9 5211 Tommy Johansson
44 27:47.6 5141 Isak Lyckberg
45 27:58.4 5175 Mark Johnsson, Folkhögskolan i Angered
46 28:04.4 5242 Stefan Örgård
47 28:08.5 5218 Andreas Chadien, Lilla Bäcken
48 28:20.3 5031 Marcus Jönsson, Proletären FF
49 28:40.7 5150 Axel Kinhult
50 28:40.9 5112 Leif Olsson
51 29:03.4 5043 Siamak Ansari, Föreningen Mehregan
52 29:08.4 5190 Fredrik Andersson, Bergsjö Skolan
53 29:09.8 5246 Henrik Björck Wigartz
54 29:12.9 5128 Mohammed Khan, Proletären FF
55 29:41.0 5194 Anton Söron, Bergsjö Skolan
56 29:41.2 5168 Emil Fernerud
57 29:53.1 5012 hans hamrin, sundbyberg
58 30:49.8 5048 Houshang Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
59 31:01.8 5042 Majd Alsairafi, Proletären FF
60 31:02.5 5254 John Lapidus
61 31:47.1 5188 Pieter Söron, Bergsjö Skolan
62 32:02.6 5219 Gunnar Olofsson, Borås Palestinagrupp
63 32:20.7 5120 Björn Aadnöy
64 32:55.0 5006 Victor Bergqvist, Proletären FF
65 33:43.6 5041 Johan Karlsson, Palestinagruppen i Nybro
66 33:56.1 5108 Claes Bjurklint
67 34:17.7 5024 Bosse Johansson, Göteborgs Hamnarbetares IF
68 34:44.3 5057 Thomas Dahlén, SKFs Kommunistiska förening
69 35:28.7 5044 Akbar Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
70 35:53.5 5240 Fredrik Grinder, Nödinge SK
71 35:58.6 5191 Kent Lindblad, Bergsjö Skolan
72 37:29.0 5113 Roland Mårtensson
73 37:48.2 5121 Tom Claesson
74 38:50.6 5134 Lars Gerdin
75 38:57.3 5237 Mohammed El Shobaki
76 39:13.0 5036 Dan Kotka
77 40:05.9 5045 Bijan Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
78 40:06.7 5046 Masood Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
79 43:39.4 5144 Tobbe Larsson, Från Sverige till Palestina marathon 2019
80 50:15.6 5047 Hamid Föreningen Mehregan, Föreningen Mehregan
81 58:31.2 5259 Ulf Olausson

Övriga 10 km
1 46:38.5 10093 Simon Jonsson, Vegan Runners IK

Övriga 5 km
1 27:31.8 5250 Ines Kataoka
2 35:53.3 5129 Valentina Teresa Aras
3 1:03:05.5 5092 Linda Jansson
4 1:03:06.1 5093 Benjamin Aaröe

 

Ser du något fel eller saknas någon uppgift: hör av dig till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. .

Kontakta Fredsloppet

E-post: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Fredsloppsledningen:
Bengt Frejd 0704-170772
Axel Lyckberg 0704-943293

Thursday the 15th. Joomla 2.5 Templates.