2016

F10

1 Rania Hammouda, -

2 Malak Almawed, Palestinska Huset

3 Nikita van Ooijen, -

 

P10

1 Jimmy Nord, Hemsjö IF

2 Jonathan Blom, KKIF

3 Alexander Blom, KKIF

 

F12

1 Amanda Boerenbeker, IFK Göteborg

2 Shahed Abu Daher, Falestin Beytona

3 Bisan Almawed, Palestinska Huset

 

P12

1 Oliver Tiroler, Svensk-Kubanska Föreningen, Jönköping

2 Ahmad Almawed, Palestinska Huset

3 Muhammad Apenyo, -

 

F14

1 Alicia Nesbeth Carlensberg, Ullevi FK

2 Selma Falk, -

 

P14

1 Joel Olsson Hedström, -

2 Lucas Moreno, -

 

P16

1 Abdirahman Ali, Ullevi FK

2 Majd Alsirafi, Prolerären FF

3 Victor Bergqvist, Proletären FF

 

K5

Placering / Tid / Startnummer / Namn / Lag

1 00:20:14,3 5206 Saga Kullenbäck Balafoutis / Ullevi FK
2 00:22:54,8 5003 Nathalie Alvarado /
3 00:22:57,3 5220 Jasmin Kidane / Mixgården
4 00:23:42,1 5083 Caroline Wickström / Mörka Fronten
5 00:24:41,4 5068 Sofie Stetz /
6 00:25:36,6 5070 Monika Sundin /
7 00:25:38,5 417 Johanna Turner /
8 00:26:26,1 5053 Sigrid Naver / Mörka Fronten
9 00:26:26,9 5067 Josefin Rosengren / Mörka Fronten
10 00:27:06,3 5212 Sara Erlandsson /
11 00:27:06,9 5058 Ida Näslund /
12 00:27:07,8 5060 Lovisa Olausson /
13 00:27:18,9 5221 Fatima El Zahabi / Mixgården
14 00:27:28,5 5219 Lisa Eurenius /
15 00:28:00,0 5019 Linda Gradin /
16 00:28:03,7 5031 Meis Jalil /
17 00:28:11,8 5016 Maja Franzén /
18 00:28:18,0 5022 Unni Gunnarsson /
19 00:28:21,5 5039 Barbara Klauz / Jocke
20 00:28:35,5 5051 Hanna Mcdonald /
21 00:28:37,9 426 Anna Winbladh / Sjövik SK
22 00:28:40,9 5080 Elise Vaim / Mörka Fronten
23 00:28:46,4 5036 Mandi Juarez Andino / Salvadoranska Kulturföreningen
24 00:28:46,7 303 Liliana Juarez Andino / Salvadoranska Kulturföreningen
25 00:28:48,2 5047 Camilla Lindberg / Mörka Fronten
26 00:28:55,4 5069 Shirin Stark Bartholdsson / Mörka Fronten
27 00:28:57,5 5049 Karolina Lundh-Olmos /
28 00:29:06,6 5000 Matouk / CYC Shatila
29 00:29:31,1 5001 Tina Albertsson / Familjehuset Trollhättan
30 00:29:34,6 5010 Lina Burlin / Mörka Fronten
31 00:29:37,5 5037 Berit Jönsson /
32 00:29:39,8 5050 Ina Lundström / Mörka Fronten
33 00:29:45,8 5046 Olivia Linander / Team Klimaträttvisa
34 00:29:50,0 5033 Heidi Jensen / Ship to Gaza
35 00:29:55,9 5041 Maria Köhler / Ship to Gaza
36 00:30:03,8 5054 Laila Nielsen /
37 00:30:11,6 5040 Jenny Köhler / Ship to Gaza
38 00:30:12,1 5205 Marie Albertsson /
39 00:30:27,6 5012 Johanna Dahlberg / Mörka Fronten
40 00:30:27,9 5052 Teresia N Baude /
41 00:30:30,7 5025 Pia Hansson /
42 00:30:41,7 5086 Christina Vänerö /
43 00:30:42,2 5048 Nadja Lundberg / RKU Göteborg
44 00:30:42,7 5027 Nathalie Heidarian /
45 00:30:48,8 5014 Anna Erwast / Freden
46 00:31:56,1 5013 Landa Dahlsten /
47 00:31:57,2 5079 Matilda Törnqvist /
48 00:32:01,5 5004 Malin Andersson /
49 00:33:04,3 5026 Rebecca Hayman /
50 00:33:06,3 5062 Åsa Olsson /
51 00:33:22,4 5189 Susanne Björneloo /
52 00:33:22,4 5009 Jessica Brannefors / Mörka Fronten
53 00:33:42,3 5028 Emelie Heilmann / Mörka Fronten
54 00:34:16,6 5007 Carina Bergström / Bergsjöskolan
55 00:34:17,9 5005 Elizabeth Andino / Salvadoranska Kulturföreningen
56 00:34:20,2 260 Josefin Finér / Folkhögskolan i Angered
57 00:34:22,3 5191 Eva Schmidt /
58 00:35:02,3 5084 Monika Widegren / Proletären FF
59 00:35:04,4 5213 Britt-Marie Lindblad /
60 00:35:07,8 10024 Ann-Sofie Lindecrantz /
61 00:36:05,2 5071 Jennifer Törnell /
62 00:37:04,3 5208 Jasmin Alsibai / Blatte United
63 00:37:39,9 10008 Klara Byström / Utbytjejerna
64 00:38:29,0 5216 Berit Ölander /
65 00:38:35,6 463 Paulina Moraga Johansson / Skarpnäck
66 00:40:17,5 5011 Elin Caesar /
67 00:41:12,0 5056 Viktoria Norling / Bergsjöskolan
68 00:42:49,1 5066 Ylva Riquelme /
69 00:51:25,3 5038 Karolin Jönsson /
70 00:53:12,8 5023 Annelie Hagberg /
71 01:02:01,4 5032 Ulla Jannerling /
72 01:06:17,0 5006 Akram Behzadipour /
73 01:06:31,7 5020 Eva Gramnes /

 

M5

Placering / Tid / Startnummer / Namn / Lag

1 00:15:55,8 5142 Ali Kanini / Ullevi FK
2 00:15:59,4 5158 Abdikhalaq Nooh / Ullevi FK
3 00:16:11,3 5141 Karar Kameal / Ullevi FK
4 00:17:54,2 5125 Ali Hassan / Ullevi FK
5 00:18:49,7 5302 Johan Svensson /
6 00:19:07,3 5165 Ahmed Roobles /
7 00:19:32,8 5209 Mirhassan Haidari / Cruz Azul IF
8 00:20:02,2 5115 Pascal Francesconi / Skojs skull
9 00:20:21,9 5211 Kristoffer Kellgren / Triathlon Väst
10 00:20:38,6 5301 Marcus Ekberg / Team CARE
11 00:20:58,4 5159 Erik Oderstam-Söron / Bergsjöskolan
12 00:20:58,6 5120 Anthon Gunnarsson Ollander /
13 00:21:17,1 5121 Mekonnen Haile / Debra Berhan Sports Centre Etiopien
14 00:21:20,7 5217 Ralph Peeker /
15 00:21:25,9 5173 Adrian Sundqvist / Blatte United
16 00:21:56,2 5202 Eyd Mohammad Rezwani / Cruz Azul IF
17 00:21:57,9 5198 Alimardan Mohammadi / Cruz Azul IF
18 00:22:03,9 5096 Alexander Alvarado / Blatte United
19 00:22:04,9 5153 Arsalan Mirdamadi / Blatte United
20 00:22:07,3 5214 Jan Strömqvist /
21 00:22:27,3 5199 Ali Murtazi / Cruz Azul IF
22 00:22:28,4 5140 Marcus Jönsson /
23 00:22:52,6 5201 Basir Raqini / Cruz Azul IF
24 00:22:59,3 5196 Sajjad Husseini / Cruz Azul IF
25 00:23:08,8 5193 Gustaf Lindblom /
26 00:23:11,0 5162 Sven-Arne Persson / Hisingsbacka
27 00:23:33,4 5112 Laris Dzonlic /
28 00:23:44,1 5164 Jonte Rignes /
29 00:24:08,7 5194 Rafael Fogel /
30 00:24:11,4 5197 Mohammad Abedian / Cruz Azul IF
31 00:24:18,7 5163 Elliot Rath / Blatte United
32 00:24:45,0 5218 Dan Jentzen /
33 00:25:11,2 5172 Ruben Strandberg / Blatte United
34 00:25:26,5 5105 Daniel Bäck /
35 00:25:33,2 5183 Anders Warberg /
36 00:25:34,0 5195 Mohammad Hadi Alizadeh / Cruz Azul IF
37 00:25:35,8 5151 Anders Lötstedt / Greiderloppet
38 00:26:05,7 5122 Pär Hallenberg / Kalmar
39 00:26:06,6 5174 Anton Söron / Bergsjöskolan
40 00:26:12,6 5204 Belal Mirzaie / Cruz Azul IF
41 00:26:14,5 5088 Dylan Abdali / Bergsjöskolan
42 00:26:15,2 5160 Björn Palmbring /
43 00:26:17,5 5210 Martin Eklind /
44 00:26:19,5 5143 Jan-Åke Karlsson / Växjö
45 00:26:24,9 299 Mark Johnsson / Folkhögskolan i Angered
46 00:26:27,7 5101 Jakob Bergman / Mörka Fronten
47 00:26:51,6 5113 Robert Ekberg / The Sloths
48 00:27:31,1 5111 Wajdi Diwn / CYC Shatila
49 00:27:33,6 5152 Meki Memedi / Blatte United
50 00:28:06,7 5154 Lennart Mårtensson /
51 00:28:20,0 371 Joakim Olofsson / Stalin
52 00:28:33,9 478 Joan Manuel Urquiaga Valdes /
53 00:28:36,0 5200 Mosa Nawid / Cruz Azul IF
54 00:28:37,4 5094 Erik Alexandersson /
55 00:28:43,8 5187 Mikael Romanenko /
56 00:28:47,3 122 Ruben Andersson / Skegrie BK
57 00:28:51,8 5099 Dennis Andersson / Skegrie BK
58 00:28:59,3 5110 Jacob Delgado /
59 00:29:05,0 5091 Mohammad Ahmad / CYC Shatila
60 00:29:05,9 5095 Allaa Ali / CYC Shatila
61 00:29:11,4 5146 Linus Larsson / Mörka Fronten
62 00:29:19,4 5130 Jorma Huttu /
63 00:29:24,4 5186 Jens Winbladh / Sjövik SK
64 00:29:26,6 5135 Andreas Ante Johansson / Mörka Fronten
65 00:29:45,4 5175 Pieter Söron / Bergsjöskolan
66 00:29:56,5 430 P-O Åström /
67 00:30:00,7 5300 Thomas Dahlén / Yrkesrevolutionärerna
68 00:30:09,7 5166 Magnus Rosén /
69 00:30:47,4 5180 Daniel Wadlert / Freden
70 00:31:55,6 5148 Kent Lindblad / Bergsjöskolan
71 00:32:02,1 5136 Bosse Johansson / Göteborgs Hamnarbetares IF
72 00:32:05,7 5188 Johan Karlsson / Kommunistiska Partiet Kalmar/Nybro
73 00:32:39,3 5092 Said Alamin / Folkhögskolan i Angered
74 00:32:49,0 5107 Kjell Corneliusson /
75 00:32:53,0 5118 Lars Gerdin /
76 00:33:01,7 10079 Tom Claesson /
77 00:34:15,0 5129 Hannes Hultgren /
78 00:36:05,5 5100 Erik Backlund / Bergsjöskolan
79 00:36:11,7 5150 Conny Lundh /
80 00:38:29,2 5215 Jan Strömqvist /
81 00:38:39,0 5192 Kurt-Åke Karlsson /

 

K10

Placering / Tid / Startnummer / Namn / Lag

1 00:34:16,8 10010 Kalkidan Fentie Debe / DBSC Etiopien
2 00:44:52,8 10111 Anna Rignell /
3 00:47:48,6 10112 Matilda Persson /
4 00:50:00,1 10002 Alba Vera Bergeling / Inget om oss, utan oss!
5 00:51:41,6 10103 Jill Bonandeer /
6 00:54:55,7 10030 Fanny Sannerud / Team Klimaträttvisa
7 00:55:13,9 10019 Hanna Jadenius / Proletären FF
8 00:55:34,3 10000 Annika Aurell /
9 00:55:39,3 10028 Lucie Podmolikova /
10 00:55:42,2 10033 Helene Toft / Utbytjejerna
11 00:55:44,0 10011 Nina Forslund /
12 00:55:48,6 10006 Frida BjörkRoth / Team Klimaträttvisa
13 00:56:10,2 10032 Annie Toft / Utbytjejerna
14 00:57:25,9 10018 Maria Heby /
15 00:57:26,4 10100 Kersti Björkqvist /
16 00:57:35,3 10031 Sanne Skjervik /
17 00:58:05,1 10003 Maia Bergman / Vegan Runners IK
18 00:58:35,4 10009 Karin Dahl Pedersen /
19 00:59:19,7 10004 Karin Björkblom /
20 01:00:18,1 10025 Eva Ludvigsson /
21 01:01:28,2 10007 Ann-Sofie Byström / Utbytjejerna
22 01:01:31,4 10005 Susanne Björkblom /
23 01:01:55,5 10036 Azadeh Zilaei Larsson / Zilarsson
24 01:03:09,5 10022 Freja Amanda Langevang /
25 01:03:09,9 10021 Marie Brøndgaard Jensen /
26 01:05:14,5 10015 Ingela Giss /
27 01:14:15,5 10023 Therese Lehman Gustafsson /

 

M10

Placering / Tid / Startnummer / Namn / Lag

1 00:33:40,6 10105 Anderas Höye / Ullevi FK
2 00:36:40,3 10051 Jonatan Fahlén / Proletären FF
3 00:37:57,2 10108 Daniel Ivarsson /
4 00:39:50,6 10083 Jens Sandahl /
5 00:40:10,8 10070 Alexander Liljemark /
6 00:41:31,3 10050 Axel Lyckberg / Proletären FF
7 00:42:53,8 10043 Hannes Norblad /
8 00:45:24,9 10053 John Engström / Fredligan
9 00:46:04,3 10044 Kim Svensson /
10 00:46:52,5 10063 Andreas Hartman / Lilla Bäcken
11 00:47:06,8 10109 Oscar Hultman /
12 00:47:28,1 10049 Pointus Wernersson /
13 00:47:45,9 10059 Emil Ekberg / Greiderloppet
14 00:47:50,4 10075 Felix Falk / Ship to Gaza
15 00:47:55,3 10096 Per Jansson /
16 00:47:57,6 10042 Erik Pettersson / IFK Norrköping
17 00:48:01,3 10093 Anas Alsayed /
18 00:48:04,8 10095 Francesco Nistler /
19 00:48:27,0 10107 Otto Gredin /
20 00:49:05,6 10085 Andreas Jonsson / Team Klimaträttvisa
21 00:49:18,6 10077 Zoltan Tiroler / Svensk-Kubanska Föreningen, Jönköping
22 00:49:51,6 10092 Jari Kauppinen /
23 00:49:54,8 10041 Allan Gredin /
24 00:50:24,3 10081 Markus Ljungman / Greiderloppet
25 00:50:33,6 10061 Johan Jensen /
26 00:51:11,9 10110 Lars Bryngelsson / Fire Dogs 2000
27 00:51:41,9 10104 Finn Ternrud /
28 00:52:05,0 10052 Olov Hofsten / Greiderloppet
29 00:52:16,2 10071 Pelle Nordström / Kommunistiska Partiet Jönköping
30 00:52:17,7 10087 Niclas Rosell /
31 00:52:20,1 10073 Kalle Ohlsson / Ship to Gaza
32 00:53:16,6 10099 Søren Hvid /
33 00:53:16,9 10048 Achim Rödner /
34 00:53:28,9 10084 Olle Sandahl /
35 00:53:46,9 10089 Maike Elborg /
36 00:54:08,6 10098 John Lander / Gothenburg
37 00:54:33,5 10045 Bjön Larsson / Göteborgs Muay Thai
38 00:54:56,2 10064 Jonas Sonar / Volvo Trucks
39 00:55:21,1 10039 Christer Bertel / Järnkaminerna
40 00:55:23,7 10076 John Pangalos /
41 00:55:48,0 10101 Ingemar Lund / Svensk-Kubanska Föreningen, Göteborg
42 00:56:38,3 10097 Andreas Chadien /
43 00:56:38,9 10058 Fernando Riquelme / Utby
44 00:59:52,2 10040 Walter Martinez / Salvadoranska Kulturföreningen
45 01:00:39,1 10106 Mischa Hayman / Lilla Bäcken
46 01:03:10,5 10090 Martin Märker /
47 01:06:32,4 10102 Jesper Larsson / Zilarsson
48 01:09:42,0 10091 Daniel Ericsson /
49 01:59:59,2 10069 Tony Hökklo /

Kartor


karta10 km

- Bansträckning 5 km och 10 km (2 varv)

- Så reser du

Årets fredsloppsblad

Facebook

87891Följ Fredsloppet på Facebook!

 

Kontakta Fredsloppet

E-post: Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Bengt Frejd 0704-170772
Axel Lyckberg 0704-943293
Henrik Källén 0702-228771
Mikael Ekvall 0737-868097
Anders Gustafsson 0706-156055
Jon Wetteholm 0739-696323

Friday the 15th. Joomla 2.5 Templates.